Warto przeczytać

 

Patricia McConnell, Drugi koniec smyczy. Jak kształtować więź z psem

Wydane przez: Galaktyka 2008 r.

Psy są mistrzami w wyłapywaniu i zauważaniu najmniejszego ruchu człowieka, a ruch ma ogromne znaczenie… Psy starają się ponad wszystko spełnić oczekiwania swoich opiekunów. Jednak sygnały wydawane przez nas często wprowadzają je w błąd. Mimo to wkładają mnóstwo wysiłku, aby zrozumieć o co nam chodzi. Wystarczą drobne zmiany w komunikacji, a będziemy lepiej się porozumiewać. Książka podaje szereg nowych technik, pozwalających na lepsze porozumiewanie się z psem, ale i na trafniejsze ich zrozumienie.

 

Cesar Milan i Melissa Jo Peltier, Czego nauczyły mnie psy. Opowieści o czworonogach które odmieniły moje życie

Wydane przez: Nationale Geographic, 2017r.

Cesara zna cały świat! Wszyscy podziwiają jego umiejętność tworzenia więzi z różnorodnymi psami. W książce opisuje swoją drogę życiową i wskazuje to, czego nauczyły go psy oraz pozytywne oddziaływanie psów na właścicieli. Wzruszająco opowiada o swoim ukochanym pupilu Daddy’m, a w kolejnych rozdziałach – lekcjach, opowiada m.in. o mądrości, szacunku czy wybaczaniu.

 

Nicole Wilde , Mój pies się nie boi. Jak pomóc psu pokonać lęki

Wydane przez: Galaktyka, 2017r.

Książka odkrywa przyczyny lękliwych zachowań psa i uczy, jak rozpoznawać bodźce wywołujące strach i dostrzegać oznaki stresu. Lektura pomaga spojrzeć wnikliwie na własne postawy i zachowania, które wpływają na reakcje psa, a w razie potrzeby wprowadzić w życie skuteczne programy modyfikacji zachowań. Warto przeczytać tę pozycję, bo odwagę od lękliwości dzieli czasem cienka granica – podobnie jak miłość od nienawiści.

 

Alexandra Horowitz, Oczami psa. Co psy wiedzą, myślą i czują

Wydane przez: Czarna Owca, 2017r.

Relacja z psem jest najwspanialszą więzią, jaką człowiek może stworzyć z przedstawicielem świata zwierząt. Książka zawiera opisy najnowszych badań wskazujących na niezwykłe umiejętności psów – wyczuwanie ludzkich nastrojów czy wykrywanie chorób. A właściwie opowiada o tym, jak to być psem!

 

Stanley Coren, Tajemnice psiego umysłu

Wydane przez: Galaktyka 2018r.

Książka odpowiada na wiele ważnych pytań dotyczących słuchu, węchu, czucia, smaku, a także osobowości, świadomości i umiejętności psów. Autor dowodzi, że psy rozumieją otaczający świat, uczą się, mają pamięć, uczucia, osobowość i temperament. Potrafią porozumiewać się ze sobą, i z ludźmi.

Wykłady profesora można obejrzeć na YouTube.

 

Anna Marek, Pies. Hodowla – wychowanie – żywienie

Wydane przez: MULTICO Oficyna Wydawnicza (dostępna obecnie jedynie w wersji elektronicznej)

Prawdziwe kompendium wiedzy dla posiadacza psa, a nawet hodowcy. Napisana przez wieloletniego praktyka, mówiąca wprost o mądrym hodowaniu czworonogów. Zawiera mnóstwo porad i wskazówek, a poczucie humoru autorki sprawia, że czyta się ją z wielką przyjemnością!